Warsztaty ceramiczne

 

Ceramika to fantastyczna zabawa i sposób na spędzania wolnego czasu, który daje możliwość realizowania się, doświadcznia i... głęboko wciąga!

Jest gwarancją rozwoju kreatywności, myślenia, pogłębiania świadomości plastycznej i wyobraźni przestrzennej.


GAMZA CERAMIK STUDIO prowadzi WARSZTATY CERAMICZNE skierowane do dzieci (od 7 lat), młodzieży i dorosłych, dla grup zorganizowanych, w oparciu o współpracę z zainteresowanymi firmami i instytucjami.

Zajęcia prowadzone są profesjonalnie, adekwatnie do wykształcenia prowadzącej (dzienne, 5’cio letnie studia na wrocławskiej ASP) i jej 17'letniego doświadczenia w ceramice.


Pracownia jest dobrze oświetlona i wyposażona, a otoczenie jest miłe i kameralne, co sprzyja pracy twórczej i cieszy się bardzo dobrą opinią Warsztatowiczów.

 

 


Celem zajęć jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej, żeby podstawy warsztatu ceramicznego w żaden sposób nie ograniczały ich kreacji artystycznej.

Zajęcia uczą formowania z gliny (z wałeczków, taśm, plastrów, metodą odciskania i odlewania w formach gipsowych, a także metodą traconą).

W dalszej kolejności - metod zdobienia (za pomocą inkrustacji, reliefów, ażurów oraz angob, tlenków i soli metali, szkliw, etc.).

Praktyce towarzyszy teoria, która wplata się w zajęcia.

Dotyczy ona wiedzy z zakresu zdefiniowania materiału podstawowego jakim jest glina, zrozumienia jej właściwości, temperatur wypałów, skorelowania z angobami i szkliwami oraz przekazania wyobrażenia, jak jeszcze inaczej można jej doświadczać.WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DOŚWIADCZANIEM W TRZECIM WYMIARZE BARDZO PROSZĘ O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY (+48 517 834 794) I SERDECZNIE ZAPRASZAM!