O Agnieszce, O pracowni


O Agnieszce


Agnieszka Gamza urodziła się w 1974 roku w Katowicach.

Studiowała we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Ceramiki i Szkła, w Katedrze Ceramiki.

W 1999 r. obroniła pracę dyplomową z wyróżnieniem pod kierunkiem Prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej.

W latach 1998/99 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.

W 2000 r. otrzymała I nagrodę w konkursie „ULAN. POLSKA SZTUKA DEKORACYJNA”.


Po studiach pracowała m.in. jako Szef Działu Wzornictwa (CERKOLOR Sp. z o.o., Parczówek), Specjalista Rzemiosł Teatralnych - Plastyk Teatralny (TEATR LALEK BANIALUKA, Bielsko–Biała), Asystentka ds.Artystycznych i Bezpośredniego Kontaktu z Klientem (BESKIDZKA GALERIA SZTUKI, Szczyrk) oraz Instruktor Ceramiki (DK WŁÓKNIARZY, Bielsko-Biała), ale przede wszystkim realizowała się jako ARTYSTA PLASTYK CERAMIK w Polsce i we Francji.


Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych (Warszawa, Wrocław, Lubin, Wałbrzych, Poznań, Gdańsk, Łódź, Paryż).

Niektóre znajdują się w MUZEUM ASP we Wrocławiu oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i we Francji.

Prace Agnieszki Gamzy były publikowane w czasopismach: „DOBRE WNĘTRZE”, „STYLOWY DOM”, „INWESTOR I DEKORATOR”, „GALERIA. STYL I SZTUKA”, „GAZETA WYBORCZA”.


Od 2011 roku Agnieszka Gamza prowadzi pracownię autorską GAMZA CERAMIK STUDIO, która prężnie działa i stale się rozwija.

 

 

O pracowni


Pracownia powstała z dążenia do realizacji marzeń, żeby żyć z pracy, która jest pasją, ciągle stawia wyzwania i nigdy się nie nudzi.


GAMZA CERAMIK STUDIO prowadzi profesjonalne warsztaty ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz usługi projektowo-wykonawcze.


Dzięki środkom własnym i unijnym, udało się stworzyć bardzo fajne miejsce do pracy.

Pracownia jest dobrze wyposażona i posiada robiony na specjalne zamówienie piec do wypału ceramiki, również na wysokie temperatury.

Piec zaprojektowany został do wypału prac mało- i wielkogabarytowych (wewnętrzne wymiary komory: 70x70x100 cm), co pozwala na dużą swobodę i konkurencyjność przy projektowaniu i wykonywaniu zamówień.


GAMZA CERAMIK STUDIO jest przeciwieństwem masówki.

Świadczy usługi w najwyższej jakości, stawia na rzetelność, terminowość, innowacyjność i pełen profesjonalizm. Swoich klientów traktuje niezwykle poważnie i gwarantuje miłą obsługę.


Do zapoznania ze szczegółową ofertą serdecznie zapraszam w zakładkach WARSZTATY CERAMICZNE i PRACE NA ZAMÓWIENIE.